شرکت ملی صنایع مس ایران

 بر اساس اعلام هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه مطرح شد.این افزایش سرمایه از مبلغ 200000 میلیارد ریال به مبلغ 400000 میلیارد ریال (معادل 100درصد) خواهد بود.

همچنین محل افزایش سرمایه فملی از مبلغ 20 هزار میلیارد تومان به مبلغ 40 هزار میلیارد تومان که در تاریخ  1400/05/24 به تصویب هیيت مدیره رسیده از محل سود انباشته خواهد بود که به منظور تامین بخشی از منابع مورد نیاز تکمیل طرح‌های توسعه‌ای در دست اجرا، جبران بخشی از مخارج سرمایه‌ای انجام شده در شرکت‌های سرمایه‌پذیر و تامین بخشی از منابع مورد نیاز جهت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس توسط شرکت تامین سرمایه بانک ملت انجام شده است.

 شرکت ملی مس ایران یکی از شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه است که با نماد فملی سهام آن در بازار اول بورس معامله می‌شود. ارزش روز بازار به بیش از 287 هزار میلیارد تومان رسیده و قیمت هر سهم فملی امروز 1443 تومان در بازار بورس معامله می‌شود.

ملی مس از جمله شرکت‌هایی است که سود سالانه سهام را به صورت متمرکز از سامانه سجام برای سهامداران واریز می‌کند، آخرین واریزی سود به ازای هر سهم 28 تومان در 17 مرداد به حساب سهامداران واریز شد.

افزایش سرمایه فملی 1400

دیدگاهتان را بنویسید