پیش‌نویس خودکار

شیرآلات شودر یکی از مهمترین قسمت‌های سیستم آب و فاضلاب در خانه‌ها، ساختمان‌ها و مکان‌های عمومی است که جهت کنترل جریان آب در حمام، دوش، سینک و وان و غیره استفاده می‌شود. این شیرآلات بر اساس نوع ساختار و کاربردشان، به چندین دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه به برخی از انواع شیرآلات شودر مورد استفاده در خانه‌ها اشاره می‌شود:

۱. شیرآلات برشی: در این نوع شیرآلات، با چرخاندن دسته، قطعات برشی درون آن حرکت کرده و جریان آب را به صورت کاملاً قطع و وصل می‌کند.

۲. شیرآلات کرنشی: در این نوع شیرآلات، با چرخاندن دسته، یک مجموعه از صفحات زاویه دار به هم رسوب می‌دهند و جریان آب را کنترل می‌کنند.

۳. شیرآلات ترموستاتیک: این نوع شیرآلات، جریان آب را به صورت خودکار بر اساس درجه حرارت آب تنظیم می‌کنند. در صورتی که دمای آب بالاتر از حد مشخصی باشد، این شیرآلات جریان آب را قطع می‌کند تا از سوختن کودکان و بزرگسالان جلوگیری کند.

۴. شیرآلات پایه: این نوع شیرآلات به‌طور کلی جهت استفاده در حمام و دوش مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای دسته‌های بلندی است که برای جریان آب از سر دوش استفاده می‌شود.

۵. شیرآلات سینک: این نوع شیرآلات، جهت کنترل جریان آب در سینک آشپزخانه استفاده می‌شود و دارای دسته‌های کوتاهی است.

 

۶. شیرآلات بدون دسته: این نوع شیرآلات، جهت استفاده در حمام و دوش مورد استفاده قرار می‌گیرد و بدون دسته بوده و با چرخاندن کل شیر آب به صورت قطع و وصل می‌شود.

۷. شیرآلات بادی: این نوع شیرآلات، جهت کنترل جریان آب در وان استفاده می‌شود و دارای دسته بلندی است.

۸. شیرآلات خودکار: این نوع شیرآلات با استفاده از حسگرهای حرکتی، به‌صورت خودکار جریان آب را کنترل می‌کند و در صورت عدم استفاده از آن، جریان آب را خاموش می‌کند. این شیرآلات به‌طور عمومی در مکان‌های عمومی و دستشویی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۹. شیرآلات فشاری: این نوع شیرآلات با فشار آب کنترل می‌شود و در صورتی که فشار آب بالاتر از حد مشخصی باشد، جریان آب را کنترل می‌کند. این شیرآلات در خانه‌ها و مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در کل، شیرآلات شودر برای کنترل جریان آب در سیستم آب و فاضلاب بسیار مهم هستند و در نتیجه باید با دقت انتخاب و نصب شوند تا از عدم ترکیب صحیح با لوله‌ها و لوله‌های ضعیف و یا تغییرات دمایی ناگهانی جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید